Jak na rekonstrukci bytu

Udělat si nový domov? Změnit starý byt na úplně nový? Pokud chcete udělat kompletní rekonstrukci bytu, existuje několik základních kroků, které je třeba dodržet. Přečtěte si náš návod a začněte svůj projekt rekonstrukce bytu!

Rozhodněte se pro design

Než začnete s prací, je důležité si přesně promyslet, jak bude váš byt vypadat. Nezapomeňte vzít v úvahu také finanční stránku věci. Když máte jasnou představu o designu, můžete jít do další fáze.

Reference rekonstrukce bytu

Rekonstruujte sami nebo se obraťte na odborníky?

Jste šikovní a máte dostatek času? Pak byste se měli rozhodnout pro samotnou rekonstrukci. Pokud to není možné, zvažte najmutí odborníka. Významně usnadníte svou práci a získáte lepší výsledek.

Vybírejte materiály

Vybírejte materiály, které jsou trvanlivé a kvalitní. Nezapomeňte, že to, čím vyplníte místnosti, výrazně ovlivní celkový efekt.

Než začnete s rekonstrukcí bytu projděte si nejčastější chyby u rekonstrukcí a vyvarujte se jich. Ušetřete drahocenný čas a hlavně peníze. Obraťte se na profesionály v oboru s prokazatelnýma realizacemi a doložitelnými referencemi.

Než začnete s rekonstrukcí bytu

Předtím, než se pustíte do rekonstrukce bytu nebo modernizace bytových prostor v bytovém domě, měli byste se podrobně seznámit s tím, co vás v následujících měsících čeká. Příprava je velmi důležitou etapou celého procesu modernizace. Předvídavost a důkladnost ve fázi příprav vás ochrání před množstvím nepříjemných překvapení při samotné realizaci stavebních prací.

Rekonstrukce bytu, resp. modernizace může být někdy z hlediska přípravy stejně náročná jako výstavba nového domu. Oba způsoby přípravy nového bydlení vyžadují finanční zabezpečení (z vlastních zdrojů nebo s využitím cizích finančních zdrojů), jasnou koncepci, dobrý projekt, výběr vhodných zhotovovatelů, souhlas sousedů (je vhodné a slušné je informovat těsně před započetím prací), odsouhlasení příslušných orgánů státní správy a obce při získání různých rozhodnutí, stanovisek, vyjádření apod.